Κορωνοϊός: Πού γίνονται σήμερα δωρεάν rapid test

0

Σε 188 κεντρικά σημεία της χώρας θα γίνονται σήμερα (14 Οκτωβρίου) δωρεάν rapid test στους πολίτες, από τις Κινητές Μονάδες του ΕΟΔΥ.

Τα σημεία δωρεάν ελέγχου του ΕΟΔΥ:

Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Κεντρική Πλατεία Ελευσίνας, Πλατεία Ηρώων, 09:30-15:00
Δ. Αχαρνών, Πλατεία Καράβου, 09:00-15:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
Δ. Πυλαίας ,ΚΑΠΗ Ασβεστοχωρίου, Μακεδονομάχων 26, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Περαίας, Ρωμανού 38, 10:00-15:00.
Δ. Χαλκηδόνας, αγροτικό ιατρείο, Γέφυρα, 09:30-15:00
Δ. Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:30-15:00
Δ. Δέλτα,ΚΑΠΗ Χαλάστρας ,Χαλάστρα, 09:00-14:30.
Δ. Ωραιοκάστρου, ΚΑΠΗ Παλαιοκάστρου, Μακεδονικού Αγώνα 7,09:30-15:00
Δ. Λαγκαδά, κτίριο κοινότητας Προφήτη, Προφήτης,09:30-15:00
Θεσσαλονίκη, Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ακροπόλεως 14, 09:00-15:00
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Αγρινίου,οδός Παπαφλέσσα 5, Αγρίνιο, 08:30 -11:30
Αιτωλοακαρνανία, Παλιά Λαχαναγορά, οδός Αδαμαντίου Κοραή, Αγρίνιο 08:30-13:30
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:00-15:00
Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, Κοινό Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00
Άνδρος, Κ.Υ.Άνδρου, 09:00-17:00
Άνδρος, Μπατσί, 10:00-16:00
Αργολίδα, Αίθουσα Δανάη- Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρἰπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00
Αρκαδία, Λεωνίδιο (πλατεία), 9:30-12:30
Αρκαδία, Τυρός (πλατεία), 13:00-15:00
Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-13:00
Άρτα, Δημαρχείο Άρτας, 08:00-14:30
Αχαΐα, Εμπορικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αίγιο αίθουσα Μάνας και Παιδί. Κλεισούρας 3, 09:00-15:00
Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
Βοιωτία, Μουσείο Διστόμου 08.00-10.00
Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας 09.00-15.00
Βοιωτία, ΙΚΑ, Παραλίας Διστόμου 10.30-12.00
Βοιωτία, κτίριο παλιάς κοινότητας στην Αντίκυρα 12.15-14.30
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών,  08:30-15:00
Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14.00
Δράμα, Κοινότητα Καλού Αγρού, 09:00-13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
Έβρος, Ιατρείο Γονικού Αλεξανδρούπολης, 10:30-14:00
Έβρος, Λαϊκή Αγορά Αλεξανδρούπολης, Παπαναστασίου και Κίρκης- εντός Λαϊκής αγοράς- 09:00-13:30
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος, Πλατεία Διδυμότειχου, ΚΑΠΗ 25ης Μαΐου 145  09:30-13:00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ 08:00-14:00
Εύβοια, Παλαιά Γέφυρα Χαλκίδας , Χαλκίδα , 09:00 – 15:00
Ευρυτανία, Καπη Καρπενησίου 08.00-13.00
Ζάκυνθος, IKA 09:00-15:00
Ηλεία, Διάσελλα, Κοινοτικό Γραφείο, 09:00-11:30
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο, 09:30-14:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία-πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Τρυπητή, Κοινοτικό Γραφείο, 12:00-14:30
Ημαθία, Κοινότητα Μελίκης, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Μητροπόλεως 9, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Εκθεσιακό κέντρο Αρκαλοχωρίου, 10:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00 – 15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00 – 15:00
Ηράκλειο, Κλειστό γήπεδο, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:00-09:00
Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Σαμπάς, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 14:00-15:00
Ηράκλειο, Βόνη, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Γαλατάς, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30
Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 13:00-14:00
Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:30-12:30
Ηράκλειο, Θράψανο, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30
Ηράκλειο, Σκινιάς, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 14:00-15:00
Ηράκλειο, Ινι, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Πατσιδερός, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30
Ηράκλειο, Συντονιστικό κέντρο Αρκαλοχωρίου, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:30-09:30
Ηράκλειο, Σχολή χορού, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:30-09:30
Ηράκλειο, Χουμερι, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30
Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-11:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο «Πάνθεον», 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Πλαταριά, 10:00-14:00
Ικαρία,  Κέντρο Υγείας   Ευδήλου   9.00 – 17.00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Πανεπιστημιούπολη, εξωτερικός χώρος του κυλικείου των Θετικών Επιστημών, 11.00-14.00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:00
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00-14:30
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Λακκί, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Μουζάκι, Προαύλιο Δημαρχείου Μουζακίου, 08:00-11:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Τ.κ. Μαγούλας Δήμου Μουζακίου, Κοινοτικό Ιατρείο Μαγούλας,  09:00-13:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Σοφάδων, Κιερίου 49, 10:00-14:00
Καρδίτσα, Τ.κ.  Μαγουλίτσας Δήμου Μουζακίου, Κοινοτικό Ιατρείο Μαγουλίτσας, 11:00-14:00
Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Καστοριά, Λεωφόρος Κύκνων, 09:00-14:00
Κέρκυρα, Κ.Υ Λευκίμμης, 09.30-14.30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, 09.00-17.00
Κέρκυρα, Κόμβος Σιδαρίου, 09.30-14.30
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-15:00
Κιλκίς, Πολύκαστρο, Δήμος Παιονίας, 09:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
Κοζάνη, Κ.Υ. Κοζάνης, 08:15- 15:30
Κοζάνη, Πλατεία Νίκης Κοζάνης, 10:00- 13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου,   08:30-13:00
Κόρινθος, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 09:30-13:30
Κως, Επαρχείο, Ακτή Μιαούλη 2, 08:30-15:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 8:30-15:30
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία     08:00-16:00
Λάρισα, Πλατεία Ταχυδρομείου 08:00-16:00
Λάρισα,  Πλατεία ΟΣΕ   08:00-16:00
Λάρισα, Δημαρχείο Νίκαιας   09:00-12:00
Λάρισα, Βλαχογιάννι/Παλιό Δημαρχείο    09:00-12:00
Λάρισα,  Δημοτικό Ωδείο   08:00-16:00
Λάρισα,  Εμπορικό Κέντρο Γαία  08:00-15:30
Λάρισα,  Τύρναβος/Είσοδος Δημαρχείο    08:00-12:00
Λάρισα,  Αμπελώνας/Είσοδος Παλιού Δημαρχείου   12:30-15:30
Λασίθι, ΚΑΠΗ Αγ. Νικολάου, Γιαμπουδάκη 5, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιου , 10:00-14:00
Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Νέες Κυδωνιές, 10:00-13:30
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λευκάδα, Κοινότητα Κατωχωρίου, 10:00-11:00
Λευκάδα, Κοινότητα Βλυχού, 11:15-12:15
Λευκάδα, Κοινότητα Χαραδιάτικων, 12:30-13:30
Λήμνος, Παλαιό θυρωρείο νοσοκομείου, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45
Μαγνησία, Κτίριο Περιφερειακής Ενότητας Μαγνησίας, Ιωλκού & Αναλήψεως, 08:00-14:00
Μαγνησία, Τσαγκαράδα Πηλίου, Πέτρινη Στάση Τσαγκαράδας, 09:00-13:00
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη Σ. & Χατζηαργύρη, 08:00 -16:00
Μαγνησία, Αλμυρός,Πολιτιστικό Κέντρο Αλμυρού,09:00-14:00
Μαγνησία, Κτελ Μαγνησίας, Ζάχου 5, 08:00-14:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Αλεξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αγία Τριάδα, Παζάρι, 08:30 – 14:00
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:00 – 14:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου, 08:30 – 15:00
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικδημου, 7:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:30
Ξάνθη, περιφερειακό ιατρείο Μαγγάνων, Μάγγανα, 10:00 – 13:00
Πάρος, Πλατεία Νάουσας 09:00-15:00
Πάτμος ,Σκάλα , Πνευματικό Κέντρο Πάτμιον 08:00-16:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου & Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-16:00
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών, Τσιμισκή 2, 10:00-14:30
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πιερία, Πλατεία Ελευθερίας, Κατερίνη, (10:00-14:00)
Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-17:00
Ρέθυμνο, αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη, 10:00-15:00
Ροδόπη, Αγροτικό ιατρείο, Λύκειο, 10:00 – 13:00
Ρόδος, Πλατεία Ψίνθου,  09.00-15.00
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, 08.30-15.30
Σάμος, Κέντρο Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:00
Σάμος, Γενικό Νοσοκομείο, 08:30-14:00
Σάμος, Πνευματικό Κέντρο Μυτιληνιών 10:00-13:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 09:00-15:00
Σκιάθος,Λιμένας,08:00-14:30
Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 9:00-17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Οιχαλίας, 8:00-10:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 7:30-13:30
Τρίκαλα, Ε’ ΚΑΠΗ 11:00-16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 8:00-11:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
Φθιώτιδα, Δ.Ε. Ελάτειας, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Αμφίκλειας, 09:00-12:30
Φθιώτιδα, Κοινότητα Αγίας Παρασκευής, Κοινοτικό Κατάστημα, Δήμος Αμφίκλειας, 13:00-14:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φλώρινα, Αμύνταιο, 08:00- 13:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας 08.00-14.00
Φωκίδα, Γαλαξίδι ,πλατεία Μανουσάκια, 09.00-13.00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 07:30-14:30
Φλώρινα, Κτίριο ΔΕΤΕΠΑ, Πλατεία Δ. Μάκρη 36 08:00-13:30
Χαλκιδική, πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Νέα Καλλικράτεια, Πεζόδρομος Οσίας Παρασκευής 09:00-14:30
Χαλκιδική, Κασσανδρεία, ΓΕΛ Κασσανδρείας 09:30-15:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30-14:30
Χανιά, Πολιτιστικό κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30
Χίος, πλατεία Βουνακίου, 08:30-15:00


πηγη

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here