Σημεία μαζικών δειγματοληψιών από τις ΚΟΜΥ του ΕΟΔΥ (25/10)

0

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο. Περισσότερες πληροφορίες εδώ και εδώ.

  1. Δ. Αθηναίων, Πλατεία Συντάγματος, 9:00 – 20:00
  2. Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
  3. Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
  4. Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
  5. Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00
  6. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
  7. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
  8. Δ. Ελευσίνας, Κεντρική Πλατεία Ελευσίνας, Πλατεία Ηρώων, 09:30-15:00
  9. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
  10. Δ. Πυλαίας, Πέτρινο πολιτιστικό κέντρο, Πολυτεχνείου 20, 09:30 – 15:00.
  11. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
  12. Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Επανομής, πλατεία Ι. Μεταξά, 10:00-15:00
  13. Δ. Κορδελιού-Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00.
  14. Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης,Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00
  15. Δ. Λαγκαδά, κοινοτικό ιατρείο, Καβαλάρι, 09:30-14:30
  16. Θεσσαλονίκη, Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
  17. Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ακροπόλεως 14, 09:00-15:00
  18. Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
  19. Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
  20. Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
  21. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  22. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
  23. Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Γραφείο Αγίου Κωνσταντίνου, οδός Αγ. Κωνσταντίνου 61, Αγρίνιο, 08:30 -11:30
  24. Αιτωλοακαρνανία, Παλιά Λαχαναγορά, οδός Αδαμαντίου Κοραή, Αγρίνιο 08:30-13:30
  25. Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου 9:00-17:00
  26. Αργολίδα, Αίθουσα Δανάη-Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  27. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  28. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
  29. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
  30. Άρτα,  Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-13:00
  31. Άρτα, Δημαρχείο Άρτας, 08:00-14:30
  32. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
  33. Αχαΐα, Πάτρα, πλατεία Υψηλών Αλωνίων, 09:00-14:30
  34. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
  35. Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, κέντρο εκδηλώσεων Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
  36. Βοιωτία,Κ.Υ.Θήβας, κάδμου 47,Θήβα, 9:00-15:00
  37. Βοιωτία,Αίθουσα χορωδίας Δήμου Θήβας,Θήβα 10:00-14:00
  38. Βοιωτία, Αίθουσα νέο ΚΑΠΗ, Παμμεγίστων Ταξιαρχών και Παύλου Μελά, Σχηματάρι, 10:00-14:00
  39. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
  40. Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών,  08:30-15:00
  41. Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14.00
  42. Δράμα, Κοινότητα Ανδριανής, 09:00- 13:30
  43. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
  44. Έβρος, Δημαρχείο Φερρών, Δημοτική Ενότητα Φερρών,  09:30-13:30
  45. Έβρος, Περιφερειακή Ενότητα Αλεξανδρούπολης, Καραολή και Δημητρίου, 09:00-14:00
  46. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
  47. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  48. Εύβοια, ΚΤΕΛ Χαλκίδας, Χαλκίδα, 09:00-15:00
  49. Εύβοια, Δημαρχείο Βασιλικού, Βασιλικό, 10:00-12:30
  50. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00
  51. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.00-13.00
  52. Ζάκυνθος, Κέντρο Υγείας (Πρώην ΙΚΑ), 09:00-15:00
  53. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
  54. Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό κέντρο Ζαχάρως, 09:00-14:30
  55. Ηλεία, Λεχαινά, Σινε Άστρον, 09:00-14:30
  56. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
  57. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  58. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
  59. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  60. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  61. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος Χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
  62. Ηράκλειο, Κλειστό γήπεδο Αρκαλοχωρίου, 08:00-10:00
  63. Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 09:00-11:00
  64. Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 11:00-12:30
  65. Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 12:30-13:30
  66. Ηράκλειο, Σκινιάς, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 14:00-14:30
  67. Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 09:00-11:30
  68. Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 11:30-12:30
  69. Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 13:00-14:00
  70. Θάσος,Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
  71. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  72. Θεσπρωτία, Πέρδικα, 10:00-14:00
  73. Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 9:00 – 16:00
  74. Ικαρία, Άγιος Κήρυκος, 10:00 – 15:00
  75. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  76. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
  77. Ιωάννινα, Μέτσοβο, Πλησίον Δημαρχείου, 10:00-13:00
  78. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:00
  79. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
  80. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
  81. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία  Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας),08:00-16:00
  82. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
  83. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Σοφάδων, Κιερίου 49, 10:00-14:00
  84. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου,10:00-14:00
  85. Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  86. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-17:00
  87. Κέρκυρα, Αχαράβη, 09:30-14:30
  88. Κεφαλληνία, Πλατεία Βαλλιάνου 4, Αργοστόλι, 08:00 – 16:00
  89. Κιλκίς,  ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  90. Κιλκίς,Ευκαρπία, Πολιτιστικός Σύλλογος, 09:00-11:00
  91. Κιλκίς, Κοιλάδι, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00
  92. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
  93. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α,  08:15- 15:30
  94. Κοζάνη, Πλατεία Νίκης Κοζάνης,  10:00- 13:00
  95. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, Πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
  96. Κόρινθος, ΚΑΠΗ Αγίων Θεοδώρων, Ευαγγελίστρια και Παυσανίας, 09:30-13:30
  97. Κως, Κάναρη, 8:30 – 15:00
  98. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης 08:00-16:00
  99. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 8:30-15:30
  100. Λακωνία, Δήμος Ευρώτα, Άγιος Δημήτριος, 9:30
  101. Λάρισα,  Κεντρική Πλατεία / Μπροστά Στο Δημαρχείο 08:00 – 15:30
  102. Λάρισα Πλατεία ΟΣΕ 08:00 – 15:30
  103. Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο Λάρισας/Αίθριο  08:00 – 15:30
  104. Λάρισα, Τύρναβος/Είσοδος Δημαρχείου  08:00 – 12:00
  105. Λάρισα,  Αμπελώνας  – ΚΑΠΗ 12:30 – 15:30
  106. Λάρισα, Κτελ – Γεωργιάδου  08:00 – 15:30
  107. Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4  08:00 – 15:30
  108. Λάρισα,  Κέντρο Υγείας Ελασσόνας  09:00 – 12:00
  109. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
  110. Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00
  111. Λέρος, δημοτικό κτίριο Δόνα, 9:00 – 15:00
  112. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης 8:00-16:00
  113. Λέσβος, Πλατεία Καλλονής 10:00 – 15:00
  114. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
  115. Λήμνος, Παλαιό θυρωρείο – Νοσοκομείο, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
  116. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:00-16:00
  117. Μαγνησία, Παραλία Βόλου, έναντι Πανεπιστημίου, 08:00-14:00
  118. Μαγνησία, Βυζίτσα, Κοινοτικό Γραφείο 08:30-11:00
  119. Μαγνησία, Άνω Βόλο, ΤΟΜΥ Ιωλκού, 11:30-14:00
  120. Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00
  121. Μεσσηνία, Καλαμάτα –  Αίθουσα Αλέξ. Κουμουνδούρος, 08:30 – 15:30.
  122. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30.
  123. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.
  124. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.
  125. Μεσσηνία, Ανδρούσα, Κοινοτικό Κατάστημα. 09:00 – 11:30.
  126. Μεσσηνία, Μαυρομμάτι, Κοινοτικό Κατάστημα 12:00 -14:00.
  127. Νάξος, Χώρα Νάξου (Εκκλησία Αγ.Νικόδημου), 7:30-14:30
  128. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:30
  129. Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00
  130. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο Πάτμιον, 08:00-16:00
  131. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-16:00
  132. Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας, Τσιμισκή 2, 10:00-14:00
  133. Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
  134. Πιερία, Πλατεία Ελευθερίας, 10:00-13:00
  135. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-17:00
  136. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
  137. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  138. Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
  139. Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνία, 10:00-15:00
  140. Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, 09.00-14.30
  141. Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8. 08.30-15.00
  142. Σάμος, Isobox Γενικού Νοσοκομείου Σάμου, 08:30-14:00
  143. Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:00
  144. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
  145. Σκιάθος, Λιμάνι Σκιάθου, 08:00-14:30
  146. Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
  147. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 9:00-17:00
  148. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας,8:00-11:00
  149. Τρίκαλα, Πλατεία Κορυδαλλού, Καλαμπάκας, 12:00-13:00
  150. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 7:30-13:30
  151. Τρίκαλα, Έ ΚΑΠΗ 11:00-15:30
  152. Τρίκαλα, Πλατεία Μουριάς Πύλης,11:00-12:30
  153. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
  154. Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
  155. Φθιώτιδα, Δ.Ε. Στυλίδας, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Στυλίδας, 11:30-14:00
  156. Φλώρινα,Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 07:30-14:30
  157. Φλώρινα, Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08.00 – 13.30
  158. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
  159. Φωκίδα, Δεσφίνα, Αίθουσα Γυμναστηρίου, 09:00-13:00
  160. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  161. Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
  162. Χαλκιδική, Συκιά,  09:00-15:00
  163. Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30
  164. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
  165. Χίος, Πλατεία Βουνακιου 8:30 – 14:00

πηγη

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here